Fotograf / Designer

Tomáš Bederka


„Umění musí být více než fotografický aparát, duši vyjádřiti musí.“

– Mikoláš Aleš

Většina lidí hledá celý život něco, co je bude naplňovat. Já to našel a to poměrně brzy. Přesně tak, je to fotografování. Nezáleží mi na tom, jestli podle různých příruček fotím technicky  správně. Technika je totiž něco, co se dá naučit. Talent a cit, ten vám musí být dán. Fotím podle sebe, mám svůj styl a nejsem zastánce velkých úprav, tzv: „photoshopování“, což si můžete na mých fotografiích všimnout. Snažím se ve fotografiích zvěčnit emoce a snažím se fotografie upravit tak, aby zůstaly přirozené. Pokud si to ale projekt žádá, sáhnu i po pokročilých nástrojích a pustím se i do rozsáhlých retuší.

Zároveň mám radost, že před nedávnem se má práce stala výběrem na prestižní stránce lookslikefilm.com, kde se srocuje více jak 60 000 profesionálních fotografů z celého světa a z jejich prací právě moje byla vybrána jako ukázková v projektu Daily Updates a díky tomu jsem měl tu čest získat odznak „Featured on LooksLikeFilm“.

Na podzim 2018 jsem založil produkční společnost Vision Ambassadors, která je od roku 2019 i společností s ručením omezeným. Ve Vision Ambassadors se věnujeme především foto produkci, video produkci, webovým stránkám, sociálním sítím a pořádání eventů. Na portfolio mé společnosti se můžete podívat na www.visionambassadors.com.

podpis